Kako dijete pripremiti za školu?
Jedno od čestih pitanja koje roditelji postavljaju je „Treba li dijete znati čitati prije polaska u školu?“ Odgovor saznajte u nastavku.
Razvoj govorno-jezičnih vještina – korak po korak
Razvoj komunikacijskih i govorno-jezičnih vještina počinje od samog djetetovog rođenja. Kako bi taj razvoj trebao izgledati, prateći kronološku dob djeteta saznajte u nastavku.
Razvoj grafomotoričkih vještina
Grafomotorika je motorička aktivnost koja se odnosi na držanje olovke i pisanje. Definicija je jednostavna, ali razvoj ove vještine složeni je zadatak koji ovisi o razvoju i sazrijevanju motoričke kontrole, te odnosu između vizualno- motoričke koordinacije i kognitivnih funkcija.
Razvoj pažnje
Kako se razvija pažnja kod djece i na koji način ju možete poticati. Pročitajte zanimljiv tekst u nastavku.
Kako prepoznati prve znakove poremećaja iz spektra autizma?
Rani znakovi koji upućuju na poremećaj iz spektra autizma mogu se uočiti u prve dvije godine života. Saznajte koji su to znakovi kako biste reagirali na vrijeme.
Dječja govorna apraksija
Sve je veći broj djece s dijagnozom dječje govorne apraksije. Radi se o poremećaju kod kojega djeca znaju što žele reći, ali zbog teškoća planiranja i koordinacije pokreta mišića i dijelova tijela koji sudjeluju u govornoj produkciji, kvaliteta govora je narušena. Saznajte kako prepoznati DGA i kako reagirati?
Rani znakovi disleksije
Disleksija je poteškoća s kojom se mnoge obitelji prvi put susreću početkom formalnog školovanja djeteta. Kada govorimo o disleksiji govorimo o jednoj od specifičnih teškoća u učenju. Važno je razumijeti da disleksija ne nastaje kada dijete krene u školu, već određeni problemi u jeziku postoje i mogu se uočiti ranije. Saznajte koji su to znakovi!